بهترین بیمارستان های ایران

بهترین بیمارستان های ایران در این مطلب براساس برتری سطح ارائه خدمات به بیماران و استفاده از تجهیزات پزشکی دسته اول معرفی میشوند. در این بیمارستان ها به بیماران کمک میشود تا از دوره بیماری آسان تر عبور کنند و خدمات بهتر و باکیفیت تری دریافت نمایند.

بیماران میتوانند براساس بیماری و سطح پیشرفت آن یکی از بیمارستان های معرفی شده و نزدیک به خود را انتخاب نمایند.

بیمارستان بهمن

بیمارستان بهمن از بیمارستان های تازه تاسیس در پایتخت می باشد. این مرکز درمانی در سال ۱۳۸۰ تاسیس شد و در منطقه شهرک غرب تهران واقع شده است.  این بیمارستان در زمینی با مساحت ۵۰۰۰ مترمربع دارای چهار طبقه اختصاصی بستری بیماران و یک طبقه همکف و دو طبقه زیر زمین می باشد.

از امکانات این بیمارستان میتوان به ۱۲۰ تخت اسمی و ۲۰۰ تخت رسمی در آن اشاره کرد. علاوه بر این دارای بخش های تخصصی، بخش ویژه و تالار جراحی فوق تخصصی، کلینیک های فوق تخصصی، پاراکلینیک و واحدهای اداری و پشتیبانی می باشد.

این بیمارستان در همجواری با بیمارستان های بزرگ و معروف توانسته یک قطب درمانی و بدن شناخته در حوزه سلامت در ایران باشد.

بیمارستان پارس

این بیمارستان در سال ۱۳۳۸ و توسط گروهی از پزشکان جوان و متخصصین تحصیل کرده در اروپا و آمریکا تاسیس شد.

بیمارستان پارس جزو اولین بیمارستان های خصوصی ایران بود که در آن زمان بنا گردید. در ابتدا این بیمارستان در خیابان فرانسه قرار داشت و دارای ۴۰ تخت بود. از آنجا که این مرکز به پیشرفت و تکاملی که لازم بود دست یابد به ساختمان جدیدی منتقل شد و به بلوار کشاورز انتقال یافت. ساختمان جدید دارای ۴ طبقه در مساحت ده هزار متر مربع می باشد.

و در حال حاضر بیمارستان شامل بخش های کت لب، پست کت، آی سی یو جنرال، آی سی یو قلب، EMU، سی سی یو، ام آر آی ، سی تی اسکن، دیالیز، رادیولوژی، سونوگرافی، داپلر رنگی و همچنین بخش های پزشکی هسته ای، رادیوتراپی، فیزیوتراپی و توانبخشی قلب، است.

این بیمارستان در حال حاضر دارای ۱۶۶ تخت ثابت و ۱۹۱ تخت فعال میباشد. این بیمارستان را میتوان از بیمارستان های درجه یک ایران دانست.

بیمارستان شهید دکتر رهنمون

این بیمارستان در ابتدا سال ۱۳۱۴ به صورت یک بهداری در شهر یزد تاسیس شد. این بیمارستان در حال حاضر یک بیمارستان دانشگاهی آموزشی است. بخشهای مختلف این بیمارستان شامل ارتوپدی، قلب، دیالیز، مراقبت های ویژه ICU اعصاب، جراحی و CCU، رادیولوژی، سی تی اسکن، ام آر آی، آندوسکوپی، فلوروسکوپی، اورژانس، کیلینیک تخصصی و طب کار می باشد.